hendex food facebook

Hokkaido Bal Kabağı
(7)
Hokkaido Bal Kabağı
0.00 TL
Hokkaido Max  Bal Kabağı
(0)
Hokkaido Max Bal Kabağı
0.00 TL
Butternut Küçük Bal Kabağı
(3)
Butternut Küçük Bal Kabağı
0.00 TL
Butternut  Orta Bal Kabağı
(0)
Butternut Orta Bal Kabağı
0.00 TL
Beyaz Mini Bal Kabağı
(0)
Beyaz Mini Bal Kabağı
0.00 TL
Beyaz Midi Bal Kabağı
(0)
Beyaz Midi Bal Kabağı
0.00 TL
Turuncu Mini Bal Kabağı
(1)
Turuncu Mini Bal Kabağı
0.00 TL
Turuncu Midi Bal Kabağı
(0)
Turuncu Midi Bal Kabağı
0.00 TL
Yeşil Midi Bal Kabağı
(0)
Yeşil Midi Bal Kabağı
0.00 TL
Orta Boy Cadılar Bayramı Kabağı
(0)
Orta Boy Cadılar Bayramı Kabağı
0.00 TL
Muscat Squash
(0)
Muscat Squash
0.00 TL
Spagetti Squash
(0)
Spagetti Squash
0.00 TL
Big Max Squash
(0)
Big Max Squash
0.00 TL
Sweet Lightening Winter Squash
(4)
Sweet Lightening Winter Squash
0.00 TL
White Accorn Squash
(4)
White Accorn Squash
0.00 TL
Sweet Dumpling Squash
(3)
Sweet Dumpling Squash
0.00 TL

 

   Sakarya da yetiştirdiğimiz bal kabaklarımız; baby boo squash (beyaz minik kabak), red kuri squash (hokkaido bal kabağı), butternut squash (butternut bal kabağı), sweet dumpling squash, White accorn squash, sweet lightening winter squash, mandarin squash (turuncu minik kabak), spaghetti squash, muscat squash, cucurbita pepo-rocket, big max squash  gibi bir çok çeşit ürünlerimizi inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Ekim ayından itibaren tezgahlar da yerini alan bal kabağı kış aylarının sağlıklı ve lezzetli meyvelerinden biridir. Kabak sütlaç, bal kabağı tatlısı, kabak borani, kabak gözlemesi, bal kabağı böreği, bal kabağı çorbası gibi birçok tatlı veya tuzlu yemeği yapılır.

RED KURI SQUASH Hokkaido Bal Kabağı;

 Hokkaido bal kabağı, normal kabağa oranla farklı bir aromaya sahip olmakla beraber, besin değeri de oldukça yüksek bir üründür. Pişirilebilir, turta, çorba, tahıl, reçel yapmak ve hatta çiğ yemek yapmak için kullanılır. Bu nedenlerden dolayı bal kabağı kış aylarında en çok kullanılan lezzetlerin başında gelir. Hokkaido bal kabağı incecik kabuğu, çabucak pişme özelliği ile her çeşit tarif için çok uygundur. İlk hasat Ağustos sonu, Eylül başı civarında gerçekleşmekte olup, uygun saklama koşullarında aylarca bozulmadan saklanabilir. Hokkaido bal kabağı; Özellikle vücudumuzun  A vitaminine dönüştürdüğü beta-karotenin yönünden oldukça zengindir. Parlak turuncu ve kırmızı renkli olması (iyi görüş, cilt ve saç için oldukça önemlidir).
Hokkaido kabağı önemli miktarda B1, B2 ve B6 vitamini, C ve E vitamini, folik asit, magnezyum, demir ve fosfor içerir. Popülerliği gün geçtikçe artan bu ürün, vitaminler ve minerallar yönünden oldukça zengindir.
Diğer akrabalarına göre daha lezzetli ve besleyicidir. Bunun nedeni ise diğer türlerine göre daha az su içermesidir.
Yüksek lif içeriği ve detoks etkisine sahip olması ile sağlıklı beslenme de önemli bir yeri vardır. 
Düşük şeker oranına sahip olması nedeni ile şeker hastaları da güvenli bir şekilde diyetlerinde bu mükemmel besin öğesine yer verebilirler.

BABY BOO SQUASH Beyaz Minik Kabak

Baby Boo beyaz minik kabaklar beyaz renkte mandalina formuna sahip yenilebilir bir bal kabağıdır. Sadece yenilebilir değil aynı zamanda dekoratif olarak da birçok alanda kullanıma uygundur. Muhteşem görüntüsü ile gıda fotoğrafçılarının ve dekoratörlerin gözde ürünü olan beyaz minik bal kabağı, lezzeti ile de gurme ve şeflerin favorisidir. Tatlı-tuzlu birçok tarifte yerini alan baby boo bal kabağı; bebek maması, diyetisyen menülerinde, vejetaryen menülerinde sıkça kullanılmaktadır. Sonbaharın gözde ürünü olan baby boo bal kabağı ile bahçe, balkon, ofis, ev gibi birçok alanda eğlenceli dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

BUTTERNUT SQUASH Butternut Bal Kabağı

Sonbaharın vazgeçilmez tatlarından olan Butternut bal kabağı (Butternut Squash) lezzetli bir tat ve dokuya sahiptir. Armut şekline benzeyen ve kolaylıkla soyulabilen ince solgun renkte bir kabuğa sahiptir. Birçok tatlı ve tuzlu tariflere harika bir katkı sağlar. Püre, çorba veya fırında çeşitli şekillerde pişirilebilen lezzetli bir kabaktır. Hem tuzlu hem de tatlı yemeklerde şeflerin ve gurmelerin favorisidir.  Butternut bal kabağı lezzetli olmasının yanı sıra ve sağlıklı bir besindir. Bol miktarda  vitamin, mineral, lif ve antioksidanlar içerir. Bal kabağının faydaları oldukça fazladır örneğin;

Diyet lifi yüksek gıdadır, bu sebeple diyetisyenlerin favori ürünüdür.

Kanser riskini düşürmeye yardımcıdır.

Yüksek tansiyonu düşürür ve önler.

Kan şekerini dengelemeye yardımcıdır.

Bağışıklık sistemini ve enflamasyonu artırır.

C vitamini beta-keroten dahil olmak üzere bol miktarda antioksidan kaynağıdır.

Yüksek A vitamini içeriğine sahiptir.

MANDARIN SQUASH Turuncu Minik Kabak

Mandarin Bal Kabağı, parlak turuncu renge sahiptir ve şekli mandalinaya benzer. Turuncu rengi ve göz alıcı görüntüsüyle dekoratif olarak kullanıldığı gibi aynı zamanda tatlı-tuzlu tariflere de çok yakışan yumuşak bir dolguya sahiptir. Sınırsız kullanım alanına sahip olan bal kabağı, tatlısından tuzlusuna, çorbasından cheesecake’ine, sotesine, püresine kadar birçok tarifte kullanılabilir. Bu sebeple muhteşem lezzetiyle şeflerin ve gurmelerin favorisi haline gelmiştir. Sonbaharın en çok sevilen kabaklarından olan mandarin bal kabağı, muhteşem görüntüsüyle gıda fotoğrafçılarının da en gözde ürünüdür. Evinizde, ofisinizde, bahçe, balkon dekorasyonunda ve birçok alanda eğlenceli, ilgi çekici dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

 

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır