hendex food facebook

Hokkaido Bal Kabağı

Ürün kısa bir süreliğine temin edilememektedir.

0,8-1,2 kg ağırlıklarında olup uygun saklama koşullarında yaklaşık 4-6 ay muhafaza edilebilir. Kolay soyulabilen ve yenilebilen koyu turuncu kabuğa sahip olan bu tür tatlı-tuzlu tariflere çok yakışan kestanemsi yumuşak bir dolguya sahiptir.
Ad.
Ürün Fiyat
0.00 TL
Sepete Ekle

Ortalama Değerlendirme » puan
Cansu Özpuan
08 Eylül 2021
Kabakları çok beğendim dekoratif kabaklarını da aldm uzun süre kullandım tavsiye ederim mutlaka alın.

Yasemin Sağırpuan
05 Eylül 2021
Kesinlikle çok lezzetli her sezon açıldığında hemen alıyorum severek yiyoruz.

Zahide K****puan
07 Eylül 2021
Çok ama çok lezzetli şahane bir kabak

Sevgi Kayaerpuan
19 Aralık 2020
Tatlısını yaptım gerçekten çok beğendik tekrar alacağım

Yeşim Serinpuan
19 Aralık 2020
Hızlı kargolandı ve çok ilgilendiler kabağın lezzeti ise çok iyi kabak severler mutlaka burdan almalı

Canan Güvenpuan
10 Aralık 2020
Lezzeti müthiş çok beğendik

Sude Cansupuan
09 Aralık 2020
Çok lezzetli fırında yaptım tadına doyamadık

  • *
  • *
  • *
  • *

  Hokkaido bal kabağı, normal kabağa oranla farklı bir aromaya sahip olmakla beraber, besin değeri de oldukça yüksek bir üründür. Pişirilebilir, turta, çorba, tahıl, reçel yapmak ve hatta çiğ yemek yapmak için kullanılır. Bu nedenlerden dolayı bal kabağı kış aylarında en çok kullanılan lezzetlerin başında gelir. Hokkaido bal kabağı incecik kabuğu, çabucak pişme özelliği ile her çeşit tarif için çok uygundur. İlk hasat Ağustos sonu, Eylül başı civarında gerçekleşmekte olup, uygun saklama koşullarında aylarca bozulmadan saklanabilir. 

   Hokkaido bal kabağı; Özellikle vücudumuzun  A vitaminine dönüştürdüğü beta-karotenin yönünden oldukça zengindir. Parlak turuncu ve kırmızı renkli olması (iyi görüş, cilt ve saç için oldukça önemlidir).
 Hokkaido kabağı önemli miktarda B1, B2 ve B6 vitamini, C ve E vitamini, folik asit, magnezyum, demir ve fosfor içerir. Popülerliği gün geçtikçe artan bu ürün, vitaminler ve minerallar yönünden oldukça zengindir.
Diğer akrabalarına göre daha lezzetli ve besleyicidir. Bunun nedeni ise diğer türlerine göre daha az su içermesidir.
Yüksek lif içeriği ve detoks etkisine sahip olması ile sağlıklı beslenme de önemli bir yeri vardır. 
Düşük şeker oranına sahip olması nedeni ile şeker hastaları da güvenli bir şekilde diyetlerinde bu mükemmel besin öğesine yer verebilirler.

  Hokkaido pumpkin has a different aroma compared to normal pumpkin, but it is a product with a very high nutritional value. It can be cooked, used to make pies, soups, cereals, jams and even raw food. For these reasons, pumpkin is one of the most used flavors in winter. Hokkaido pumpkin is very suitable for all kinds of recipes with its thin skin and quick cooking feature. The first harvest takes place around the end of August and the beginning of September, and it can be stored for months without spoiling under suitable storage conditions.

   Hokkaido pumpkin; It is especially rich in beta-carotene, which our body converts to vitamin A. Bright orange and red color (very important for good vision, skin and hair). Hokkaido squash contains significant amounts of vitamins B1, B2 and B6, vitamins C and E, folic acid, magnesium, Iron and phosphorus. This product, whose popularity is increasing day by day, has a very rich place in terms of vitamins and minerals. It is more delicious and nutritious than its other relatives. The reason for this is that it contains less water than other types. It has an important place in healthy nutrition with its high fiber content and detox effect. Diabetic patients can also safely include this excellent nutrient in their diets due to its low sugar content.

 

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır