hendex food facebook
Kargo ve İade Koşulları
  • ww.hendexfood.com sitesi üzerinden yapmış olduğunuz online alışverişte kargo ücretleri müşteriye ait olarak teslim edilir. Ürünler, alışveriş esnasında kaydetmiş olduğunuz teslimat adresine 7 işgünü içerisinde teslim edilir. Siparişinizi vermeden önce teslimat adresinizi lütfen kontrol ediniz.
  • İlgili mevzuat uyarınca; Hizmet sağlayıcılar (posta-kargo firmaları) tarafından, posta gönderilerinin alıcıya teslimi aşamasında; asgari olarak; teslim alanın, adı-soyadı, TC kimlik numarası (yabancı uyruklular için pasaport numarası, uluslararası geçerliliği olan muadili belgenin numarası veya TC yetkili mercilerince verilmiş kimliği tespite yarayan belge numarası) kayıt altına alınır ve gerektiğinde ilgili mercilere sunmak üzere gizliliği sağlanarak en az iki yıl süreyle saklanır. Alıcının kimlik bilgilerini vermek istememesi durumunda gönderi teslim edilmez, göndericisine iade edilir.
  • Ürün iadesini kabul edebilmemiz için  üründe bir hasar oluşmamış olmalıdır. İade ambalajı gönderildiği şekilde ürüne zarar vermeyecek şekilde yapılmış olmalıdır.  
  • Ürün iadesi fatura tarihinden itibaren 3 gün içerisinde gerçekleşmelidir. 3 günü aşan iade talepleri kabul edilmemektedir.

İade İşlemlerinde Uygulanacak İşlem Sırası

  • İade yapmadan önce mutlaka Müşteri Hizmetleri Servisini arayarak iade nedeninizi belirtiniz. Müşteri Hizmetleri tarafından alınan iade onayı ile iade işleminizi başlatabilirsiniz.
  • Müşteri Hizmetleri birinden gelecek olan iade onay mailini aldıktan sonra ürünler iade gönderilebilir. Gönderi sırasında hasar görmemeleri için ürünleri dikkatlice ambalajlayıp, tarafımızdan gönderilen iade onay maili ve orijinal irsaliyesi ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.
  • Ürünler aşağıdaki iade adresine gönderilmelidir:

İade merkezi adres:

SAY ENDÜSTRIYEL ÜRÜNLER VE DIŞ TİC.A. Ş.
Kargalıhanbaba Osb Mah.Organize Sanayi 1 Sk. No:21 Hendek / Sakarya

Tel: 0850 333 55 65

  • Ürünler ancak düşük bir ihtimal de olsa gönderiminizin bize ulaşmaması ihtimalinde, ürünleri geri gönderdiğinizi kanıtlayacak irsaliyenizi muhafaza etmenizi öneririz. Sizin tarafınızdan gönderilen gönderimlerin ulaşım sırasında kaybolmasından sorumluluk kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ayıplı ise kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti müşteriye aittir.
  • Geri ödemeler: İade ürünler, iade merkezine ulaştıktan sonra gerekli para iadesi işlemi yapılır. Ürün iade merkezine ulaşmadan önce para iadesi gerçekleşememektedir. İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, www.hendexfood.com geri ödemeleri 3 iş günü içerisinde bankaya iletmektedir. İade edilen tutarın kredi kartlarına yansıma süresi ortalama 1-3 iş günü iken banka kartlarında bu süreç daha da uzayabilmektedir. Banka uygulamaları gereği, taksitli gerçekleştirilen işlemler aynı şekilde taksitli olarak iade edilmektedir.
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır