hendex food facebook

MANDARIN SQUASH Turuncu Minik Kabak

STOK : Var

Yaklaşık 10 cm çapındaki bu sevimli beyaz minik kabaklar uygun saklama koşullarında yaklaşık 2-6 ay muhafaza edilebilir. Parlak turuncu renge sahip, mandalina formundaki bu küçük sevimli kabaklar dekoratif olduğu kadar aynı zamanda yenilebilir bir türdür. Fındıksı kestanemsi bir aromaya sahip olup, isteğe bağlı iç harcı ile doldurarak muhteşem lezzetlere ulaşabilirsiniz.
Ad.
Ürün Fiyat
10.00 TL
Sepete Ekle

Ortalama Değerlendirme » puan
Sema Erenpuan
07 Ekim 2020
Bayıldım çok lezzetli satıcı da ilgilendi teşekkür ederim

  • *
  • *
  • *
  • *

Mini kabaklar küçük boyutlu, ortalama yedi santimetre çapında ve altı 150-300 gr ağırlığındadır ve küçük, açık kahverengi bir sapla şekil olarak çömelmiş, yuvarlak ve düzleştirilmiştir. Pürüzsüz kabuk, derin nervürlü, sıkı ve parlak turuncudur. Meyve eti soluk turuncu-sarı, yoğun ve nemli olup, lifli hamur ve düz, krem ​​renkli tohumlar ile küçük bir orta boşluğu kaplar. Mini kabaklar, pişirildiğinde yumuşak ve yumuşaktır ve hafif, hafif tatlı bir tada sahiptir.

Mini kabaklar, ağırlıklı olarak süs olarak kullanılır ve genellikle bir masa dekorasyonu olarak bulunur, ancak aynı zamanda çeşitli mutfak uygulamalarında pişirilebilir ve kullanılabilirler.

Mini kabaklar, pişirme veya kızartma gibi pişmiş uygulamalar için en uygun olanıdır. Üstler dilimlenebilir, posası ve çekirdekleri çıkarılabilir ve kabak kendi kendine kavrulur veya doldurulup pişirilebilir. Mini kabaklar, kabak tortilla ve nar mercimek dahil köri ve çorbalar gibi lezzetli yemekler için mükemmel bir servis kasesi oluşturur. Ayrıca sosis ve lahana veya kavrulmuş kış sebzeleri ile tahıl karışımları ile doldurulabilirler. Tuzlu yemeklere ek olarak, balkabağı ayrıca muhallebi, balkabağı turtası, crème brulee, elma çıtır da yapılabilr.

 

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır