hendex food facebook

BUTTERNUT SQUASH Butternut Bal Kabağı

STOK : Var

1-2 kg ağırlığında olup saklanma koşullarına bağlı olarak yaklaşık 1 yıl muhafaza edilebilir. Armut şekline benzer, kolaylıkla soyulabilen ince solgun renkte bir kabuğa ve parlak turuncu etli bir dokuya sahiptir. Püre yapmaya müsait bir dokusu olup, kolaylıkla sote edilebilir ve özellikle fırınlanmış hali ile muhteşem bir lezzete sahiptir.
Ad.
Ürün Fiyat
9.90 TL
Sepete Ekle

Ortalama Değerlendirme » puan
Cansu Akaypuan
09 Aralık 2020
Kabak aldığım zaman bu siteden alıyorum çok lezzetli gerçekten çok memnunum

Fulya Demirpuan
13 Kasım 2020
Lezzetine doyamadık çok beğendik

Sevda Yağmurpuan
16 Aralık 2020
Çok lezzetli memnun kaldım

  • *
  • *
  • *
  • *

Butternut - uzak Amerika'da yetişmesine rağmen vahşi Afrika bal kabakları ve küçük hindistan cevizi geçerek elde edilen bir bal kabağı çeşidi, yıllardır bizim için popüler olmuştur.  Evde uzun süre 1 yıla kadar uzun süre saklanabilir. C, B9, E, K, kalsiyum, potasyum, fosfor, magnezyum  gibi birçok vitamin ve mineral içerir. Bağırsakları temizler, kabızlığı giderir, görme yeteneğini geliştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir, toksinleri vücuttan uzaklaştırır, kan damarlarının duvarlarını güçlendirir.

Bu güzel ve sağlıklı sebzeden birçok yemek hazırlayabilirsiniz. Klasik kabak püresidir. Ayrıca güveçler, turtalar, güveçler, çorbalar, tatlılar yapılabilir.

 

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır